1. Granitler

Granit, volkanik bir taştır ve yer kabuğunun diplerindeki erimiş magmanın, milyonlarca yıl yavaş yavaş kristalize olmasıyla, deprem ve erozyonlar sonucunda yeryüzüne çıkmıştır.İçerisindeki ana minerallerin dağılımı ve yoğunluğuna göre granitin rengi oluşur.Yapılarda en çok tercih edilen malzemedir. Doğal taş içinde doğal granit en sert taş grubudur. Doğadaki en sert yapı malzemesidir. Sertlik derecesi 6-7 mohs’tur.

2. Mermerler

Hemen hemen tüm yapı tiplerinde mermer vazgeçilmez bir yere sahiptir. Genellikle döşeme, basamak ve denizlik olarak kullanılmaktadır, gelişen montajlama sistemleriyle beraber artık mermeri cephe giydirmelerde de görülür. Diğer döşeme materyallerine göre sertliğinin fazla olması bu sebeple kırılma, kamburlaşma risklerinin minimal seviyede olması, ayrıca tercih sebebidir. Son olarak, mimari ve görüntü açısından damarlı ve herbir cm nin farklı olması sebebiyle tekdüzelik ve sıradanlık yaratmaması ve seramik ürünlerine göre daha parlak ve bunu uzun yıllar boyunca kaybetmemesi mermerin önemli avantaj ve tercih sebeplerinden biridir.

3. Traverten

Mermer, kalker ve dolomitik kalkerlerin ısı ve basınç altında başkalaşıma uğrayarak kristalleşmesi sonucu oluşmuş metamorfik kayaçlardır. Genellikle dış cephe uygulamalrında tercih edilen bir malzemedir. Genellikle duvar kaplamaları, havuz zemin döşeme ve merdivenleri, bahçe avlularında kullanılmaktadır.

4. Çimstone Quartz

Mutfak ve Banyo dekorasyonlarında en bilinir ürünlerden olan quartz, tezgahlarını yenilemek isteyen herkesin öncelikle ele aldığı bir üründür.Quartz, müşterilerin taleplerine göre, pek çok renk ve şekilde kullanılabilen özel bir üründür.